Home Mapa strony Drukuj

groupe

left groupe

Korzenie Rector Lesage sięgają roku 1897, kiedy to została uruchomiona produkcja pokryć dachowych w Mulhouse, pod patronatem Fundacji Oscara Lesage. Rodzinny interes z siedzibą główną w Mulhouse w 1953 roku przekształca się w spółkę Rector S.A. uruchamiając przy tym pierwszy we Francji zakład produkujący belki z betonu sprężonego.


Rector jest synonimem stałego dążenia do doskonałości i właśnie dzięki takiej filozofii Rector stał się głównym graczem na rynku w produkcji prefabrykowanych elementów betonowych. Do dnia dzisiejszego ponad 7 mln ludzi stąpa po stropach Rector.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom Rector stał się liderem mającym 25% udział w rynku francuskim, przez lata wyspecjalizował się w produkcji stropów gęstożebrowych, belek, podwalin, ścian, ekranów akustycznych, cały czas starając się przewidywać potrzeby rynku. Grupa Rector Lesage działają na rynku francuskim od ponad 60 lat na którym jest liderem w zakresie produkcji prefabrykatów z betonu sprężonego.

Wybierając produkty firmy RECTOR, korzystasz jednocześnie z kompetencji i atutów typowych dla małych i średnich zakładów przemysłowych oraz z siły dużej grupy.
Jako przedsiębiorstwo rodzinne, Grupa Rector Lesage, wraz ze współpracującymi z nią producentami i dystrybutorami, jest silną logistycznie grupą osiągającą 197 mln euro obrotu rocznie, posiadającą 38% udziału we francuskim rynku produkcji sprężonych belek stropowych i zatrudniającą ponad 900 pracowników, która wsłuchuje się w potrzeby swojego rynku.

RECTOR jest zatem uprzywilejowanym partnerem, który poprzez własne zasoby ludzkie, zmysł innowacji, technologię i międzynarodowe patenty dba o sukces swoich klientów.


Grupa RECTOR, zajmująca pozycję jednej z wiodących marek, dysponuje zdolnością produkcyjną 20 milionów metrów bieżących dwuteowników wstępnie naprężonych, 3 milionów metrów kwadratowych dolnych płyt stropowych i 650 000 metrów kwadratowych zespolonych ścian prefabrykowanych.

Wszystkie wyroby grupy RECTOR spełniają wymagania najbardziej surowych norm budowlanych. Są one poddawane codziennej kontroli w laboratoriach firmy. Wytwarzane są w certyfikowanych zakładach produkcyjnych. Grupa RECTOR wdrożyła we wszystkich podległych sobie jednostkach produkcyjnych system kontroli jakości.

Ponadto firma wchodzi w skład europejskich gremiów ustalających nowe normy na dwuteowniki oraz przygotowuje się do przyszłych wymagań wynikających z harmonizacji norm europejskich. Jesteśmy obecni na wielkich budowach Europy, co świadczy o wysokiej jakości naszych wyrobów oraz o zaufaniu do nich naszych partnerów.

 

         grupa1